טיפולים // טיפול בילדים ונוער

טיפול בילדים ונוער מצריך, בעיני, מיומנות ופתיחות. כישורים אלו  קשורים לכך ש"שפת הדיבור" של ילדים קשורה לעיתים קרובות במשחק, ביצירה, ובפעילויות דינמיות נוספות. לכן, בטיפול בילדים,  אני שואף תמיד לחבור אל "שפת הדיבור" היחודית של הילד או הילדה, ומתוך כך ליצור קשר טיפולי משמעותי.

גם לבני הנוער "שפה יחודית" משלהם, אשר יכולה לערב גם משחק, ואשר מאפיינת את גיל הביניים היחודי הזה שבין ילדות ובגרות. 

 

הסוגיות עימן אני עוסק בטיפול בילדים ובבני נוער הן מגוונות מאוד- בעיות התנהגות, חרדות, דיכאון, מחשבות טורדניות, סוגיות רגשיות אשר קשורות לקשיים בקשב ובריכוז וללקויות למידה, סוגיות אשר קשורות לעצמאות ולנפרדות מההורים, יחסים בין בני המשפחה, אילמות סלקטיבית, טיקים, אינקומפרזיס, סוגיות אשר קשורות בגיבוש- זהות, פוסט-טראומה, הפרעות נפשיות, ועוד.

 

לעיתים, כך נוכחתי לדעת מנסיוני, התערבות טיפולית בגילאים הללו יכולה להיות קצרה, ולאפשר "הסטה חזרה" של מסלול ההתפתחות אל כיוונו הטבעי והבריא. לכן, אני על פי רוב ממליץ להורים להעז ולפנות לטיפול כאשר בעיות מתעוררות. 

 

מיומנות נוספת בטיפול בילדים ובבני נוער קשורה לצורך במעורבות של המטפל, במידה כזו או אחרת, עם גורמים נוספים בחייהם של הילדים ובני הנוער- הורים, ולעיתים, במידת הצורך, גם עם גורמים שונים בבתי הספר, ובמערכות נוספות. מעורבות שכזו יכולה לקדם אף היא את מטרות הטיפול במידה ניכרת. 

ניתן לפנות אלי בכל בקשה או רצון להתייעץ:

052-5353850

finkelmanhaim@gmail.com

רחוב פנקס 4, תל אביב,