אבחונים // אבחוני מסוגלות הורית

לעיתים, במהלכם של בירורים משפטיים בסוגיות שונות, מערכת המשפט נעזרת  בחוות דעת של פסיכולוג מומחה על מנת לברר לעומק ולהכריע בסוגיות מורכבות. דוגמאות למקרים כאלו, בהן אני עוסק,  הן שאלות בנוגע למסוגלות הורית, בירורים נוספים בנוגע לטיב של אינטראקציות בין הורים וילדיהם, שאלות לגבי הסדרי ראייה, ועוד. 

 

מניסיוני בהקשרים הללו, הצדדים אשר מעורבים בתהליך של בירור ואבחון משפטי מצויים, כמעט תמיד, בסערה רגשית לא פשוטה. על רקע של פרידות, שינויים בחיים, סכסוכים נוקבים ותחושות של אי ודאות ושל מתח, הם מתבקשים גם להשתתף בתהליך ארוך ותובעני אשר בו נבחנים מאפיינים באישיותם, וביחסיהם עם ילדיהם. כפסיכולוג, חשוב לי להיות ער ורגיש למורכבות הזאת, אך יחד איתה, גם לבחון באופן ממוקד ומעמיק את הסוגיות אשר מצריכות בירור. באופן הזה, לצד הסיוע  בבירור המשפטי, אפשר גם להפוך את התהליך האבחוני לזירה שבה כל אחד מהצדדים יוכל ללמוד על עצמו ועל מערכות יחסים בהם הוא נתון, ולהיתרם  מהתהליך. 

 

בתהליכי האבחון אני משתמש בכלים אבחוניים שונים. ב"תמהיל" של כלי האבחון בהם אני עושה שימוש, בהתאם לכל מקרה, חשוב לי להשתמש בכלים מסוגים איכותיים ומגוונים, ובבחינה אשר משלבת את הערכותיי הסוביקטיביות יחד עם הערכות בעלות תוקף אמפירי וכמותני. 

ניתן לפנות אלי בכל בקשה או רצון להתייעץ:

052-5353850

finkelmanhaim@gmail.com

רחוב פנקס 4, תל אביב,