אודות

שלום, שמי חיים פינקלמן, ואני פסיכולוג קליני מומחה (לחץ כאן לבדיקה באתר משרד הבריאות). עיקר עיסוקי הוא בטיפול ובאבחון של מבוגרים נוער וילדים.  

 

הכשרתי המעשית בפסיכולוגיה כוללת שנות עבודה במסגרות טיפוליות שונות, עבודה באבחון, פרקטיקום קליני, והתמחות קלינית. 

במהלך שנות הכשרתי, כסטודנט, ריכזתי פעילויות של מאושפזים במחלקת ילדים ונוער בבית החולים "גהה", והנחיתי קבוצות טיפוליות סביב חרדה וקשיים חברתיים. במרכז "רון ורדי" בראשון לציון עבדתי עם ילדים מחוננים. בבית החולים שניידר הייתי שותף בתהליכי אבחון שונים, ובמחקר. במרפאה לברה"ן בחולון וביחידה לילד ולמתבגר במרכז הרפואי "ברזילי"  טיפלתי בטיפולים קצרים וארוכי טווח, סביב סוגיות שונות. בנוסף, העברתי הדרכות הורים והנחיתי קבוצות טיפוליות בנושאי מיומנויות חברתיות. בהמשך, עסקתי באבחון והערכה במכון ת.ל.ם בתל אביב  ובמכונים אשר מספקים חוות דעת משפטיות. כיום אני עובד בקליניקה פרטית בתל אביב, ומטפל במבוגרים, זוגות, וכן, בנוער ובילדים. בנוסף, אני עוסק באבחון סביב סוגיות של הערכות אישיות, לקויות למידה וקשב וריכוז, מבדקי הדלגה, הערכות של מסוגלות הורית ובירורים אבחוניים נוספים בהקשרים משפטיים.   

 

הכשרתי בטיפול במבוגרים וילדים מתבססת על הגישה הפסיכודינאמית, על זרמיה השונים- מפרויד ועד ימינו. טיפול בגישה זו מאפשר  תהליכי- שינוי מיטיבים,  וארוכי- טווח. בנוסף, אני משתמש בכלים טיפוליים ממוקדים במידת הצורך, לרבות התערבויות קצרות מועד וCBT. (עוד "טיפול" | "אבחון"). 


אני בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מהמכללה האקדמית ת"א- יפו, ובנוסף, בעל תואר שני בספרות כללית מאוניברסיטת תל אביב. את שני התארים הללו סיימתי בהצטיינות.
 

אני מאמין בקיומם של קשרים פעילים בין הקליניקה והקהילה, ולצד העבודה בטיפול ובאבחון אני עוסק בכתיבה ובהוראה של נושאים אשר קשורים לפסיכולוגיה, טיפול ובנושאי תרבות (עוד "מאמרים"). 

ניתן לפנות אלי בכל בקשה או רצון להתייעץ:

052-5353850

finkelmanhaim@gmail.com

רחוב פנקס 4, תל אביב,